Ana Sayfa Gündem Yüreğir'in kaderi değişiyor

Yüreğir'in kaderi değişiyor

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, vatandaşların her zaman yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini belirterek, ''Yüreğir'in kaderini değiştirecek bir çok yeni projemiz ise devam ediyor'' dedi.

Giriş Tarihi: 17 Şubat 2016 Çarşamba 01:00
Yüreğir'in kaderi değişiyor

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, vatandaşların her zaman yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini belirtti. Birim müdürleri ve başkan yardımcıları ile birlikte vatandaşların istek ve taleplerini dinleyen Başkan Çelikcan, sorunları yerinde görüp yapılabilecek işleri ilgili birimlere anında talimat vererek vatandaşların sorunlarının çözülmesini sağlıyor. Kiremithane Mahallesi'nde vatandaşlarla ve muhtarlarla sohbet eden Başkan Çelikcan 'Biz sizlere hizmet etmek için çalışıyoruz. Çok şükür bu güne kadar Yüreğir'de bir çok ilkleri gerçekleştirdik. Yüreğir'in kaderini değiştirecek bir çok yeni projemiz ise devam ediyor.

 

YÜREĞİR'DE BİR KIVILCIM BAŞLATTIK

Yüreğir'de ilk yerinde kentsel dönüşümü bitirdik, hak sahipleri kuralarını çekerek konutlarına kavuştular. Yüreğir'de bir kıvılcım başlattık. Bu kıvılcım tüm Yüreğir'in kaderini değiştirecektir. Şu anda bütün yatırımcılar yönünü Yüreğir'e çevirmiş durumda. Yüreğir Belediyesi'nin başlattığı kentsel dönüşüm çalışmaları son hızıyla devam ediyor.' dedi.

 

SOSYAL BELEDİYECİLİĞİN EN GÜZEL UYGULAMALARINI YAPMAYA ÇALIŞIYOR

Yüreğirli vatandaşların sevincine ve üzüntüsüne ortak olmaya devam edeceklerini belirten Başkan Çelikcan Yüreğir'de sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinin uygulandığını belirtti. Yüreğir'in birçok ilden büyük bir ilçe belediyesi olduğunu ve tek başına her yere yetişmesinin mümkün olmadığını ancak her fırsatta Yüreğirli vatandaşlarla birlikte olduğunu belirten Başkan Çelikcan '' Yüreğir'e hoş geldin bebek projesi ile bu güne kadar 14 bin aile ve yeni doğan bebek ziyaret edildi. Anne sütünün önemi, bebek bakımını anlatan kitap ve broşürler ailelere anlatılıp çeşitli hediyeler sunuluyor. Gidilen her yerde vatandaşların istek ve talepleri dinlenip ilgili yerlere aktarılıyor. Evde bakım hizmetleri ile yaşlı ve kimsesi olmayan vatandaşların ihtiyaçları gideriliyor. Hastaneye gidemeyecek olanlar hastaneye götürülüp getiriliyor. Tıraşları yapılıyor.

 

ENGELLİ VATANDAŞLARIMIN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Hizmete açtığımız engelli koordinasyon merkezi ile engelli vatandaşlarımızın evlerinden alınarak engelli koordinasyon merkezimizdeki etkinliklere katılıp tekrar evlerine bırakılıyor. Bu vatandaşlarımız evlerinden çıkarak sosyal hayata katılıyorlar. Özellikle e-KPSS kursu büyük ilgi görüyor ve Adana'nın bütün semtlerinden engelli vatandaşlarımız kurslarımıza katılıyor. Engelli koordinasyon merkezindeki hobi ve meslek kurslarına da katılan engelli vatandaşlarımız özel dizayn edilmiş araçlarla tekrar evlerine bırakılıyor. Engelli vatandaşlarımız ve aileleri bu uygulamalardan çok memnunlar.' şeklinde konuştu.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık