Ana Sayfa Gündem Yüreğir'in kaderini değiştirecek ilk ihale yapıldı

Yüreğir'in kaderini değiştirecek ilk ihale yapıldı

Yüreğir Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi ile ortak yürütülen Kentsel Dönüşüm Çalışmalarında Kışla Mahallesinde 60 dönümlük alanda 786 konut ve 43 işyeri inşaat yapım ihalesi Toplu Konut idaresi tarafından gerçekleştirildi. İhaleye Türkiye'nin önemli firmalarından 10 adet inşaat firması katıldı.

Giriş Tarihi: 28 Kasım 2013 Perşembe 16:04
Yüreğir'in kaderini değiştirecek ilk ihale yapıldı

Yüreğir'in kaderini değiştirecek Kentsel Dönüşüm Hamlesi için büyük mücadele ettiklerini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan 'İlçemizde bulunan yapıların büyük çoğunluğu ruhsatsız yapılardan ve aynı zamanda depreme dayanıklı yapılmadığı için risk altında olan yapılardan oluşmaktadır.


Mahallelerimizin çoğunda sosyal donatı alanları az olmakla beraber  yeşil alanları bulunmamaktadır. Oldukça dar olan yollara itfaiye ambulans ve emniyet birimlerine ait araçlar dahi girememektedir. Burada yapılacak yeni konutlar ve işyerleri alanın sadece % 20' sini oluşturken,geriye kalan % 80'lik kısım ise yol, yeşil alan , otopark ve açık alandan oluşacaktır. Tüm nedenler doğrultusunda TOKİ  ile başlatmış olduğumuz Kışla Mahallesi Kentsel Dönüşüm Alanında 324 konutun yıkımına 17 Agustos 2013 tarihinde  Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'nın teşrifleri ile Bursa'da yapılan 3. Büyük kentsel Dönüşüm Hamlesi Töreninde canlı yayında başlanmıştı. Kısa süre içerisinde yıkım işlemi tamamlandı ve yeni projenin uygulanması için hazır hale getirildi. 27.11.2013 tarihinde ise Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Kışla Mahallesinde Kentsel Dönüşüm Projesi ile 60 dönümlük alanda 786 konut ve 43 işyeri inşaat yapım ihalesi gerçekleştirildi.  İhaleye katılarak yeterlilik  alan Türkiye'nin 10 adet firması katılmış olup önümüzdeki günlerde sonuçlandırılacaktır.


Bunun dışında ise ilçemizde 9 ayrı mahallemizde Kentsel Dönüşüm Çalışmaları devam etmektedir. Bu dönemde Kentsel Dönüşüm Alanı ilan ettiğimiz toplam 96.7 hektar alanı kapsayan dönüşümle 12 bin konut yapılması hedeflenmektedir. Yapılacak olan dönüşümle birlikte Yüreğirli vatandaşlarımız artık yeşil alanı ve sosyal donatıları olan örnek yaşam alanlarında oturacaklardır. Tüm halkımıza hayırlı olsun.' dediYORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Menteş: “Ölümlerin daha da artacağı endişesindeyiz”

Menteş: “Ölümlerin daha da artacağı endişesindeyiz”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık