Ana Sayfa Yaşam Zabıtalar, engellilerle sağlıklı iletişim kuracak

Zabıtalar, engellilerle sağlıklı iletişim kuracak

Adana Büyükşehir Belediyesi, personelinin engelli bireylerle sağlıklı iletişim kurabilmesi amacıyla düzenlediği “Engelli Bireylerle Sağlıklı Farkındalık Ve Sağlıklı İletişim” eğitimlerine devam ediyor.

Giriş Tarihi: 25 Şubat 2016 Perşembe 03:22
Zabıtalar, engellilerle sağlıklı iletişim kuracak

Büyükşehir Belediyesi ve Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi işbirliği ile hayata geçirilen ve daha önce Otobüs İşletmesi’nde görev yapan yaklaşık 500 şoföre verilen “Engelli Bireylerle Sağlıklı Farkındalık Ve Sağlıklı İletişim” semineri, bu kez sokakta vatandaşla birebir iletişimde olan zabıta personeline verildi. Büyükşehir Belediyesi, sokakta gece gündüz halkla iletişimde olan Pozantı, Kozan, İmamoğlu ve merkez ilçelerden toplam 160 zabıta personelini, engelli bireylere doğru yaklaşım ve sağlıklı farkındalık konusunda bilinçlendirdi.

Eğitim, Adana Kent konseyi Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya ve  Engelli Meclisi Yürütme Kurulu üyesi Avukat İlker Bahçeci tarafından verildi. Ali Duran Karakaya, farkındalık ve iletişim eğitimlerinin devam edeceğini ifade ederek, sokakta bir insanda oluşturulacak konuyla ilgili farkındalığın, yüzlerce insanı etkileyebileceğini kaydetti.

ŞOFÖRLERE VERİLEN EĞİTİM ETKİLİ OLDU

Daha önce otobüs şoförlerine verilen, engelli bireylerle iletişim konusundaki eğitimin olumlu etkilerini gördüklerini ve güzel geri dönüşler aldıklarını açıklayan Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan da, Engelsiz Adana hedefinde ortaya koydukları çalışmalarda desteklerini esirgemeyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü nezdinde Belediye Bürokratlarına teşekkür etti.

“Engelli Bireylerle Sağlıklı Farkındalık Ve Sağlıklı İletişim”  eğitimine Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mustafa Akyıl, Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan, Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya, bürokratlar ve zabıta personeli katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Öztanrıöver'in kızı eczane açtı

Öztanrıöver'in kızı eczane açtı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık