Ana Sayfa Gündem Zeybek, “Gazetecilerin rahat ortamda görev yapmasını istiyoruz”

Zeybek, “Gazetecilerin rahat ortamda görev yapmasını istiyoruz”

Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, gazetecilerin de, emniyet mensuplarının da devletin bekası için üzerine düşen görevi yerine getirmeye çalıştığına dikkat çekerek, “Tüm uyarı ve dikkate rağmen zaman zaman iki kesim arasında maalesef istenmeyen tatsız olaylar yaşanıyor. Oysa medya mensubu ile polis diyalog içerisinde olmalı. Çünkü ikisi de kamuoyu hizmeti yapıyor” dedi.

Giriş Tarihi: 12 Haziran 2014 Perşembe 10:52
Zeybek, “Gazetecilerin rahat ortamda görev yapmasını istiyoruz”

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC)’yi ziyaret ederek Başkan Cafer Esendemir ve yönetim kurulu üyeleri ile görüştü.

Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Adana’da  asayişin sağlanması için   yürütülen çalışmalar konusunda bilgi verdi. Bir soru üzerine; son dönemlerde görevleri esnasında  polis tarafından engellenmeye çalışılan, baskı ve şiddete maruz kalan gazetecilerin durumundan üzüntü duyduğunu dile getiren Zeybek, “Samimiyetle belirteyim ki; basın mensuplarının kasıtlı olarak tartaklanmasını asla istemeyiz. Gazetecilere çalışmalarında kolaylık sağlanmasından yanayım. Ancak, gösteriler esnasında zaman zaman polisimiz de zarar görüyor, hakarete uğruyor. Gösteriler sırasında medya mensuplarının polis ve göstericiler arasında kalmadan görevini    yerine getirebilmesinin sağlanması lazım. Bunun için ÇGC ile işbirliği içerisinde üzerimize ne düşüyorsa yapmaya, çözüm bulmaya hazırız “ diye konuştu.

EĞİTİM ÇALIŞMALARI

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir’in,  polis ve gazeteciler arasında cereyan eden tatsız olayların aşılması için ortak eğitim çalışmaları yürütülmesi, çalıştaylar düzenlenmesi  önerisine Zeybek, “Medyanın çalışmaları bizleri de yakından ilgilendiriyor. Polisimizin ve gazetecilerin kol kola görev yapması gerektiğine inanıyorum. Bunun sağlanması için ÇGC ile yapılacak ortak çalışmalara katılmaya hazırız. İlgili birimlerimizin organize edilerek bu tür toplantılara katılmalarını sağlarız” diye destek verdi.

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE

Adana’nın 3. Sayfa haberleriyle tanınan ve anılan bir şehir olmaktan kurtarılmasının önemine vurgu yapan Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, bu konuda da polis-gazeteci işbirliğinin büyük önem taşıdığını söyledi.

Adana’nın en büyük sorunlarından birisinin de uyuşturucu madde olduğuna işaret eden Zeybek sözlerini, “ Şu kadar uyuşturucu yakalandı, bu kadar uyuşturucu imha edildi haberleri mutlaka önemli ama bizim için asıl önemli tehlike sokak satıcıları. Adana’da  sokak hareketlerini yönlendirenler de, çocuklara taş attıranlar da  hep aşırı uçlardaki  uyuşturucu baronları. Bunlarla  mücadelemizi yoğun şekilde sürdürüyoruz. Bu mücadelemizde de basının desteği bizim için önemli” diyerek tamamladı.

Zeybek’e ziyaretinden dolayı teşekkür eden ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, kentin huzur, asayiş ve güvenliğini sağlamak için büyük  özveri ile görev yapan  emniyet teşkilatına başarı diledi. Esendemir,  medya – polis işbirliğinin bu açıdan da önem taşıdığını sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hasan Saltık Altın Koza’da anıldı…

 

Hasan Saltık Altın Koza’da anıldı…  

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık