Ana Sayfa Gündem Zeydan Karalar’a ‘canlı yayında’ zamlı maaş teşekkürü

Zeydan Karalar’a ‘canlı yayında’ zamlı maaş teşekkürü

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın belediye bünyesinde çalışan işçilerin ücretlerine hükümetin açıkladığı asgari ücret oranının da üzerine artış yapmasına katıldığı canlı yayına konuk olan çalışanlar tarafından teşekkür edildi.

Giriş Tarihi: 10 Şubat 2016 Çarşamba 01:03
Zeydan Karalar’a ‘canlı yayında’ zamlı maaş teşekkürü

Belediye Başkanı Karalar, AkdenizTürk Tv’de ‘Yüksel Evsen ile Sürmanşet’ isimli programda gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında açıklamalar yaparken canlı yayın stüdyosuna hiç beklemediği konukların gelmek istediği bildirildi. Program sunucusunun sürpriz misafirleri canlı yayın stüdyosuna davet etmesi üzerine gelenlerin belediye bünyesinde asgari ücretle çalışırken maaşlarına hiç beklemedikleri oranda yüksek zam yapılan çalışanlar olduğu ortaya çıktı.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın canlı yayın esnasında hiç beklemediği bu gelişme karşısında şaşkınlığını gizleyemediği gözlendi. Başkan Karalar’ın canlı yayın stüdyosuna ellerinde bir buket çiçekle teşekküre gelen çalışanlardan bir işçinin teşekkür ederken kullandığı şakayla karışık sözlerine gülümsemesi dikkat çekti.

“ÖNCEDEN MAAŞIMIZI BİR KEREDE ÇEKEBİLİYORDUK…”

Seyhan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde görev yaptığını söyleyen bir işçi, “Önceden maaşlarımızı bankamatikten bir seferde çekiyorduk. Maaşımıza hiç beklemediğimiz oranda zam yapıldı. Şimdi kartı bankamatiğe takıyoruz maaşımızın ancak bir bölümünü çekebiliyoruz. Çünkü bankamatik bir seferde kısıtlı para veriyor. Ertesi gün bir kere daha bankamatiğe gidiyoruz. Çünkü maaşlarımız neredeyse iki katına çıktı. Bütün arkadaşlarım adına başkanıma çok çok teşekkür ediyorum. Yolu açık olsun” dedi.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın televizyonda konuk olduğu canlı yayına sürpriz şekilde katılan Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görevli bir başka işçi; “Öncelikle başkanımıza teşekkür ediyoruz. İşçileri, emekçileri düşündükleri için. Tüm temizlik personeli adına kendisine teşekkür etmek istedik. Allah ondan razı olsun” diye konuştu. AkdenizTürk Tv’de ‘Yüksel Evsen ile Sürmanşet’ programına canlı yayın konuğu olan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a maaş teşekkürüne gelenler arasında SEYMER öğretmenleri de vardı. Seyhan Belediyesi’nde 10 yıldır çalıştığını belirten bir başka çalışanın ‘İşçi Dostu’ hatırlatması dikkat çekti; “Ben 10 senedir belediye personeliyim. Ben de tüm belediye personelleri adına başkanımıza teşekkür ediyorum. Başkanımız için ‘İşçi Dostu’ demişlerdi. Fakat biz bu kadar da beklemiyorduk. Yolu açık olsun. Allah ondan razı olsun.”

HİZMETLERİNİ ANLATTI

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, maaşlarına asgari ücretin de üzerinde zam yaptığı belediye çalışanlarının canlı yayındaki sürpriz teşekkür ziyaretinin ardından hizmette geçen ayların genel bir değerlendirmesini yaptı.

Başkan Karalar’ın yerel yönetimlerin başarıya ulaşmasında seçilmişlerle atanmışların işbirliği yapmasıyla ilgili sözleri dikkat çekti. İşte Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın geçmiş ile geleceği kıyasladığı ilginç sözleri; “Seçilmişlerin ve atanmışların işbirliğinin bir kente ne kadar faydalı olacağını bizzahati Gaziantep’te gördüm. Oysa geçmiş yıllarda Adana’ya baktığınız zaman herkes birbiriyle kavga ediyordu. Yahu neyi paylaşamıyoruz kardeşim. Göreve seçildiğimiz zaman söylediğim ve sıkça tekrar ettiğim bir sözüm var, Adana’da artık çatışma dönemi bitmiş, çalışma dönemi başlamıştır. Şimdi bahsettiğim şekilde çatışan değil çalışan belediye başkanlarının şehrimize hizmet ettiği bir dönemde yaşıyoruz.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Eczane mağduriyeti!

Eczane mağduriyeti!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık