Karavancılar ‘’Karavan park’’ istiyor

Adana’daki karavancılar, ‘’karavan turizmi’’nin geliştirilmesi amacıyla yetkililerden ‘’Karavan Park’’ alanı oluşturulmasını istiyorlar.

28 Haziran 2022 Salı 08:39

Adana’daki karavancılar, ‘’karavan turizmi’’nin geliştirilmesi amacıyla yetkililerden ‘’Karavan Park’’ alanı oluşturulmasını istiyorlar.

Adana Karavancılar Grubu Temsilcisi Yücel Tüzemen, yaptığı açıklamada, pandemi döneminde uygulanan sosyal mesafe kurallarıyla birlikte kalabalık alanlardan kaçan bir çok kişinin çareyi karavanları ile tatile çıkmakta bulduklarını söyledi.

Adana’da da bir çok kişinin doğayla iç içe olmak için karavan tatiline çıktığını ancak en büyük sorunlarının kentte bir ‘’karavan park alanı’’nın olmaması olduğunu belirten Tüzemen, şunları kaydetti:

‘’Bir lezzet ve kültür şehri olan Adana’mızın tanıtımında önemli rol oynayacak, Doğu ve Güneydoğu’nun geçiş kapısı olan şehrimiz, son zamanlarda yerli ve yabancı karavancıların da uğrak yeri olmaktadır.

Adana’yı rahatlıkla gezebilmek için, karavanlarını güvenle park edecek ve konaklayacak bir yer bulamamaktan yakınıyorlar. Güvenlikli, ihtiyaçlara cevap veren, tam teşekküllü "karavan park alanları" Türkiye’nin çoğu il ve ilçelerinde mevcut iken, Adana’da böyle bir tesis maalesef bulunmamakta.

Hem Adana karavancıları, hemde dışarıdan gelen karavancılar için "KAMP-KARAVAN ALANI" büyük bir eksikliktir. Yetkililerden sesimizi duyarak, bu taleplerimizi göz ardı etmeyip en kısa zamanda yerine getirmelerini bekliyoruz.’’

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.