ADANA DIŞINA BONKÖRLER…

14 Ekim 2017 Cumartesi 10:10

Kentte yerel gazetecilik yapıyoruz. Haliyle de ilan ve reklam kaynaklarımız da belli yerel .  Bu kaynaklarımızda herkesin bildiği üzere  belediyeler , Odalar, borsalar ve bu kentte kazanıp işletmelerini büyüten  işadamları.

Adana’nın  yerel yöneticilerine şaşmamak elde değil.   Gerçekleştirdikleri hemen hemen her toplantıda ‘’Adana’nın kaynaklarını koruyacağız’’ diyerek açıklama yapmalarına karşın bunun tam tersini yapıyorlar.  Kendi öz evlatlarına yerel basına rahatlıkla ‘’Kaynaklarımız kısıtlı’’ diyebilen yerel yöneticiler maşallah Adana dışına ve kente gelenlere oldukça hovarda davranıyorlar.

Kent halkından zorlukla para topladıklarını bilmelerine karşın  harcama kalemlerini Adana dışında hoyratça kullanan yerel yöneticiler,  ‘’Yerele gelince de ağız birliği etmişcesine ‘’yok’’  diyorlar.

Yani yerel yöneticilerimiz ulusal TV ve ulusal gazetelere musluklarını sonuna kadar açarken  yerel  basına ise oldukça cimri davranıyorlar.  Yöneticilerimiz elbette hizmetlerini ulusal basına da anlatıp desteklerini  verecekler bunda hiçbir sakınca yok. 

Ancak, bunu yaparken kentte yaptıkları hizmetleri  hemen hemen hergün sütunlarında yer vererek halka ulaştıran yerel basına şaşı bakmamalılar.  

Yerel yöneticiler böyle davranırken, peki  odalar, borsalar ve işadamlarımız nasıl davranıyor. Bunlarında yerel yöneticilerimizden alta kalır yanları yok. Odalarımız da sadece yerel gazetelere abone olarak yasak savıyorlar. Bunun dışında yaptıkları herhangi bir destek yok.   İş ulusala gelince Oda  ve bazı sivil toplum örgütü başkanlarımız da, yerel yöneticilerimizde oldukça hovardalar. 

Yüz yüze baktıkları yerel basına ise şaşı bakmaya devam ediyorlar.  Kör Allah’a nasıl bakar ise Allah’ta köre öyle bakarmış!

Bundan sonra bizde sanırım böyle bakacağız….


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.