Ana Sayfa Yaşam 13 Kare Sanat Günleri başlıyor

13 Kare Sanat Günleri başlıyor

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin kültür sanata yaptığı çalışmalar içinde en önemli etkinliklerinden biri olan ve bu yıl 15. kez düzenlenen 13 Kare Sanat Günleri sanatla dolu bir haftaya başlıyor.

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2013 Pazar 17:50
13 Kare Sanat Günleri başlıyor

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz: “Adana Büyükşehir Belediyesi olarak bu yıl Onbeşinci kez  düzenlediğimiz 13 Kare Sanat Günleri ile ülkemizin ve şehrimizin kültür sanat yaşamına da katkı vermiş oluyoruz. Bu yıl en önemli etkinliklerimizden biri, geçtiğimiz günlerde aramızdan ayrılan tiyatronun ustası Nejat Uygur’u 13 Kare de unutmadık. Adana’da uzun yıllar sanat yaşamını sürdüren sanatçıya Süleyman Demirel Bulvarı civarındaki bir bulvara “Nejat Uygur Bulvarı” adını verdik. Bu vesileyle 17 Aralık da oğulları Süheyl ve Behzat Uygur’un da yeralacağı anma töreninden sonra bir de oyun sergilenecek. Ayrıca Adanalı yazarlarımızı biraraya getirmenin ve kitaplarını sanatseverlerle buluşturmanın da heyecanını yaşayacağız. 13 Kare Sanat günlerimiz sanatın tüm dallarına da evsahipliği yapacak bu vesile ile etkinliklerimize yoğun ilgi gösteren sanat camiasına bir kez daha teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

ADANALI YAZARLAR KİTAPLARINI

SANATSEVERLER İÇİN İMZALAYACAK

16 Aralık Pazartesi günü,  Adanalı yazarlar eserlerini imzalıyor. Adana yerelinde ve Türkiye genelinde kitaplarıyla isimlerinden söz ettiren Adanalı yazarlar sanatseverlerle buluşacak. İmza etkinliğinde yazarlar; Adnan Gül, Ali Ozan Emre, Arif Keskiner, Aytekin Gezici, Behçet Çelik, Cahit Aslan, Can Nadir, Nadirler, Cemil Okyay, Çetin Yiğenoğlu, Demet Duyuler Doğan, Demirel Babacanoğlu, Elvan Ebinç, Prof.Dr.Erman Artun, Harika Ufuk, İlhan Kemal, Mustafa Emre, Nuran Terliksiz, Suat Yener, Yüksel Evsen, Yüksel Hançerli, Yüksel Mert, Zafer Doruk, Zeki Karaaslan ve Zekiye Çağımlar yeralacak.

Aynı zamanda Balkan Müzik Grubudinletisi  de Saat 17.30’da, 75. Yıl Sanat Galerisi’nde mini bir konser verecekler.

NEJAT UYGUR ANILIYOR-UYGUR’UN İSMİ BULVARA VERİLDİ

17 Aralık Salı Günü Saat 20.00’da ise, Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz değerli tiyatro sanatçısı Nejat Uygur’un anısına Süheyl & Behzat Uygur Tiyatrosu, 2 bölümlük komedi olan “Hassta Etme Adamı” isimli oyunu sergileyecek.

MEHMET BALTACI’NIN ADANASI

20 Aralık Cuma Günü AFAD’ın kurucularından ve Adana fotoğraf arşivcisi usta fotoğrafçı Mehmet Baltacı anısına Adana fotoğraflarından oluşan bir sergi sanatseverlerle buluşacak. Etkinlik

Saat: 18:00’de Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi  (Tarihi Kız Lisesi Binası)nda açılacak.

AFAD ALTIN KAMERA ÖDÜLLERİ

21 Aralık Cumartesi Afad (Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği) tarafından düzenlenen Altın Kamera ödülleri sahiplerini bulacak.

Sergi – Saydam Gösterisi – Ödül Töreni

“AFAD 19.Altın Kamera Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni ve Sergisi”

Saat: 17:00

Diğer etkinlikler ise şöyle:

18 ARALIK 2013 ÇARŞAMBA

Türk Sanat Müziği Konseri

Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı

Türk Sanat Müziği Korosu

Şef: Cevdet Cömertpay

Saat: 20:00

Yer: Büyükşehir belediyesi Tiyatro Salonu

21 ARALIK 2013 CUMARTESİ

Şiir Dinletisi

Adana Kültür Sanat Derneği (AKSD)

“Aşktır, Sevgidir, Dostluktur Yaşamak”

Saat: 13:30

Yer: Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu

Şiir Gurubu

Halit Gökmen

Nazan Balcı

Oya Katırcı

Sevinç Kökenler
Görsel Sunum ve Müzik: Mehmet Balcı

Sergi – Saydam Gösterisi – Ödül Töreni

“AFAD 19.Altın Kamera Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni ve Sergisi”

Saat: 17:00

Yer: Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu

Adana Büyükşehir Belediyesi 13 Kare Sanat Günleri 16 Aralık da başlıyor. Çeşitli sanat etkinlikleri ve sanatçıların katılacağı etkinlikler ücretsiz olarak sanatseverlerle buluşacak.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Sarıçam Belediyesi Adana'yı tanıtıyor

Sarıçam Belediyesi Adana'yı tanıtıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık