Ana Sayfa Ekonomi ATO Çeçenistan TSO ile kardeş Oda oluyor

ATO Çeçenistan TSO ile kardeş Oda oluyor

Rusya Federasyonu Çeçenistan Özerk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Khasan Khakimov Başkanlığındaki heyet, Adana ile Çeçenistan arasındaki ticaretin en üst seviyeye çıkarılması amacıyla 13 Ocak 2014 Pazartesi günü Adana Ticaret Odası’nı (ATO) ziyaret edecek. Ziyaret kapsamında ATO ile Çeçenistan Ticaret ve Sanayi Odası arasında, “Kardeş Oda” protokolü de imzalanacak.

Giriş Tarihi: 9 Ocak 2014 Perşembe 13:16
ATO Çeçenistan TSO ile kardeş Oda oluyor

Adana Ticaret Odası’nın, Adana’nın ekonomik potansiyelini yurtdışı pazarlara taşımak için başlattığı çalışmalara Çeçenistan da dahil edildi. Yapılan görüşmelerin ardından Çeçenistan Başbakan Yardımcısı Khasan Khakimov, Ulusal Politika ve Dış İlişkilerden Sorumlu Devlet Bakanı Şaid Djamaldaev, Ekonomi ve Ticaret Bakan Yardımcısı İsa Bisaev Küçük ve Orta Ölçekli Girişimiclik Komitesi Başkanı Şaarani Şuapiov, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurek Adaev ve Turizm Komitesi Başkan Yardımcısı Ismail Shovkhalov’dan oluşan heyet yatırım olanaklarını incelemek üzere Adana’ya geliyor.

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, Çeçenistan ile başta genel ticaret olmak üzere, yatırım ve turizm  alanlarında işbirliği yapmak istediklerini belirterek, “Çeçenistan’ın nüfusunun büyük bölümünün Müslüman olması, başta helal gıda olmak üzere birçok alanda işbirliği ve yatırım olanağını beraberinde getiriyor. İşbirliği yapılabilecek diğer alanlara baktığımızda tekstil, hafif sanayi ve inşaat sektörlerinde ortak yatırım yapılabilecek birçok alan olduğunu görüyoruz. Amacımız, Çeçenistan’ın dış ülkelerden sağladığı gereksinimlerini Adana’nın üretimiyle karşılamak” diye konuştu.

Ziyaret kapsamında ekonomik, sosyal ve kültürel bağların daha geliştirilmesi için Adana Ticaret Odası ile Çeçenistan Ticaret ve Sanayi Odası arasında “Kardeş Oda” protokolünün imzalanacağını da belirten Menevşe, “Ayrıca, 13 Ocak 2014 Pazartesi günü 14.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek Çeçenistan Ülke Toplantısı’nda, Adana ile Çeçenistan’ın ekonomik potansiyeli karşılıklı irdelenecek ve işbirliği olanakları değerlendirilecek. Çeçenistan’a ihracat yapmak ya da ülke ekonomisi hakkında ayrıntılı bilgi edinmek isteyen tüm üyelerimizi bu  toplantıya davet ediyoruz” dedi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İcra takibi dosya sayısı  23 milyonu geçti

İcra takibi dosya sayısı 23 milyonu geçti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık