Ana Sayfa Gündem Büyükşehir 97 noktada hizmet üretiyor

Büyükşehir 97 noktada hizmet üretiyor

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin çeşitli birimleri ile Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ) ekipleri, her gün Adana’nın 97 ayrı noktasında hizmet üretiyor.

Giriş Tarihi: 26 Ocak 2014 Pazar 13:31
Büyükşehir 97 noktada hizmet üretiyor

Büyükşehir Belediyesi ile ASKİ ekiplerinin, daha yaşanabilir bir kent için gece-gündüz demeden hizmet ürettiğini söyleyen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, “ASKİ Genel Müdürlüğü, Fen İşleri Daire Başkanlığı, Yol Şube Müdürlüğü, Park-Bahçeler Müdürlüğü ile Emlak ve İstimlak Daire Başkanlığı başta olmak üzere belediyemizin bütün birimleri gece-gündüz çalışarak güney-kuzey, doğu-batı ayırımı yapmadan kentin dört bir tarafına eşit şekilde hizmet götürmektedir” dedi.

“Akıllı Dokunuş Projesi” kapsamında, kent içi trafiğini rahatlatmak amacıyla; 50’nin üzerinde meydan ve kavşakta yeni düzenleme yaptıklarını, DSİ sulama kanalı ile Sarıçam Deresi üzerine 48 köprü inşa ettiklerini vurgulayan Zihni Aldırmaz, çalışmaların yoğun şekilde sürdürüldüğünü söyledi.

Zihni Aldırmaz, altyapı çalışmalarının da devam olarak devam ettiğini belirterek, “Şimdiye kadar Adana’ya 152 kilometre ana kolektör yapılmış. Biz göreve geldikten sonra 3.5 yılda 130 kilometre ana kolektör yaptık. Yağmur suyu ve kanalizasyon sistemini ayırıyoruz. Böylece su baskınlarının önüne geçeceğiz. Ayrıca Yeni bulvarlar, kaldırım düzenlemeleri, engelsiz mekanlar, peyzaj uygulamaları, sanayi sitelerinin yollarının yapımı, hastane, okul, camilerin bahçelerinin iyileştirilmesi, istimlak yapılan bölgelerde yıkım uygulamaları devam ediyor. 209 çıkmaz sokak açtık. Amacımız, daha yaşanabilir bir kent yaratmaktır. Gece-gündüz, hafta sonu tatili, resmi tatil demeden hizmet üreten personelimizi de kutluyorum” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yapılandırma ve borç silinmesi bekliyoruz

Yapılandırma ve borç silinmesi bekliyoruz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık