Ana Sayfa Ekonomi ​Her Kadın Kendi Mahallesinin Emlakçısı olacak!

​Her Kadın Kendi Mahallesinin Emlakçısı olacak!

Türkiye’de her on kadından sadece üçü çalışma hayatında yer alıyor. Nüfusu bakımından yüzde 21.2’si; yani 16 milyonu aşkın kişinin yoksullukla mücadele ettiği Türkiye’de kadınların işgücüne katılma düzeyi, OECD ve AB’ye üye ülke ortalamalarının çok altında bulunuyor.

Giriş Tarihi: 31 Mayıs 2018 Perşembe 09:49
​Her Kadın Kendi Mahallesinin Emlakçısı olacak!

 Kadınların işgücüne katılma oranı Türkiye’de yüzde 32,5 iken; OECD üye ülke ortalamalarında yüzde 51,9, AB üye ülke ortalamalarında ise yüzde 46.

Bursa çıkışlı yeni nesil emlak sitesi www.cokiyifiyata.com kadınlara sağladığı iş olanağıyla dikkat çekiyor. Site; her yaştan kadının, çevresindeki satılık emlak ilanlarını siteye eklemesi sistemi üzerine kurulu.

 

İlanı Ver, Komisyonunu Al

Kadınlar kendi mahallelerinde, çevrelerinde bulunan veyahut yakınlarına, arkadaşlarına ait satılık mülklerin fotoğraflarını çekip bilgilerini alarak www.cokiyifiyata.com’a ulaşıyorlar.İlanlar siteye yüklendikten sonra kadınlar satılan her gayrimenkulden gelir elde ediyor; böylelikle her kadın kendi mahallesinin emlakçısı oluyor.

Bursa emlak ve konut sektöründeki deneyimlerini internet ortamına taşıyan www.cokiyifiyata.comportalı aynı zamanda mülk alım satın işlemlerinde alıcıdan herhangi bir komisyon almamasıyla da dikkat çekiyor.

 

Kadın İş Gücü Emlak Piyasası İçin Çok Önemli

www.cokiyifiyata.com kurucuları Cüneyt ve Yusuf İnce; kadınların iş hayatına katılmalarını desteklediklerini ifade ederek; “Gayrımenkullerin ücretsiz ilanına olanak tanıyoruz. Üstelik para kazanmak isteyen ker kadına kapımız açık. Her kadın, mahallesindeki, çevresindeki, eşinin, dostunun mülkünü siteye yükleyebilir; satış sonrası da komisyonunu alabilir.” diye konuştu.

 

Her Kadın Girişimcidir, Her Kadın Emlakçı Olabilir

Gayrımenkul satışlarından gelir elde etmek isteyen her kadını www.cokiyifiyata.com sitesini ziyarete beklediklerini söyleyen İnce; “Bizi arasınlar; biz de adım adım kendilerine yol gösterelim. Ne kadar çok kadını iş hayatına katarsak biz o kadar mutlu oluruz.” dedi.

İnce; “Türkiye’de böyle bir uygulama olduğunu zannetmiyoruz. Bir “ilk”i gerçekleştirerek birçok kadının emlak piyasasına giriş yapmasını sağlamak, para kazanmalarına vesile olmak bizim için gurur verici. Şimdiden birkaç başvuru aldık. Kadınların iyi gözlemci, titiz, iletişimde erkeklerden daha güçlü olduğu bir gerçek. Kadınlara çok ihtiyaç duyulan bu sektörde hep beraber güzel işler başaracağımıza inancımız sonsuz.” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık