Ana Sayfa Ekonomi İş Dünyasından Ortak Açıklama

İş Dünyasından Ortak Açıklama

ATO, ADASO, ATB VE AOSB tarafından yapılan açıklamada, ''Siyaset üstü kalması gereken tek şey; Adana’mızın yüksek değerlerdir. Bu değerler, bizim hedeflerimizin en büyüğüdür. İnancımızı her daim diri tutan, Adana’mızın en iyi şehirler kategorisinde, bölgesinde lider ve öncü şehir olması, tartışmasız her alanda kendine yer bulabilmesidir. Adana'mızın kaynaştıran, birleştiren, bütünleştiren dinamiklerine, değerlerine hepimiz tereddütsüz sahip çıkmalıyız'' denildi.

Giriş Tarihi: 3 Şubat 2016 Çarşamba 01:05
İş Dünyasından Ortak Açıklama

Ortak açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

 

''Bu sorumluluk saiki ile hareket ederek, Adana'da ekonominin kalbi sayabileceğimiz, esnaf, tacir ve sanayicilerimizin temsilcileri olarak, hükümetin kentimize vermiş olduğu imkanı azami derecede kullanmak gayesi ile Adana Milletvekilimiz, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Fatma Güldemet Sarı'yı makamında ziyaretimize öncülük etmesi için, şehrimizin mülki amiri Sayın Vali'mize durumu arz ettik. Sayın Vali'miz de, devlet adamlığı şuuru ile bu ziyaretimize öncülük etti ve üst düzey görüşmeler neticesinde, Adana'daki mahalli yöneticiler, oda başkanları, STK'lar ve siyasi parti ayrımı gözetmeksizin milletvekillerimizin de dahil olduğu bir katılım heyeti tertiplendi. Sayın Vali'mize, şehrimiz için gösterdiği çabalarından dolayı minnettarız.


Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sn. Fatma Güldemet Sarı'yla çok verimli geçen ziyaretimiz sonrasında, biz daha şehrimize dönmeden ziyaretimizle ilgili bazı yayın organlarının yanı sıra sosyal medyada haksız ve sorumsuzca yapılan yorumlara şahit olduk. Açıkçası, ziyaretimizden sonra bizlerden Adana’mız için Ankara'ya ne gibi projeleri götürdüğümüzün sorulmasını, ne gibi projelerin Sayın Bakanımızca kabul görüldüğünün heyecanına ortak olunmasını beklerdik.

Bazı medya organlarında görüşmemizi gerçek amacının dışına çıkarmak isteyenlere üzülerek şahit olduk. Bu ziyarete farklı anlamlar yüklenmeye çalışılmasını, negatif mesajlarla gölgeleme çabalarını açıkçası çok yadırgadığımızı ifade etmek isteriz.

Şunu çok iyi biliyoruz ki; Adana’mızın enerjisinin boşa harcanmasına, yanlış teşhislerle tedavi edilmeye çalışılmasına, kalkınmasının engellenmesine Adana'da yaşayan hiç bir fert rıza gösteremez.

Bizler de, bu şehirde yaşayan bireyler olarak, bu ziyaretimizle taşın altına elimizi koymanın mutluluğunu yaşadık. Çünkü biz Adana'mızı marka yapmanın, geri dönüşü en yüksek yatırım olduğuna inanıyoruz. Yöneticilerimiz, siyasilerimiz ve şehrimizin sakinleri ile birlikte, Adana’mızı bir kimliğe kavuşturup, bu kimliği en üst seviyelere çıkarmak için hepimize görevler düşmektedir.

Hepimiz aynı gemide yolculuk yapmaktayız. Şehrimiz hakkında söz sahibi olan herkesin, aynı fikre hizmet etmesi gerekmektedir. Şehrin çıkarlarını beraberce gözetmek en büyük sorumluluğumuzdur. Yöneticilerimizin, medyamızın birlikte hareket etme engelini aşamadan şehrimizin başarıya ulaşması mümkün olamayacaktır. Adana'mızın marka şehir olma fikrine, sıkı sıkıya sahip çıkılması gerektiği hepimizin ortak paydası olmalıdır.


Bu sorumluluk bilincini taşıyan herkesle, Adana'nın menfaati söz konusu olan her konuda, Ankara'nın yollarını yüksünmeden aşındırmaya kararlıyız. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Fatma Güldemet Sarı’nın, milletimizin ve memleketimizin vermiş olduğu yetkiyi, yine milletimize kullanacağından da asla şüphemiz yoktur. Sayın Bakan'ımızın, Adana’ya gösterdiği hassasiyet gibi, herkesin yaşadığımız şehir için çaba göstermesi gerektiğini ve daha güzel bir Adana’yı birlikte inşa edeceğimiz günlerin arifesinde olduğumuzu belirtir, tüm hemşerilerimizi saygıyla selamlarız.''

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yatırımcı böyle kaçıyor!

Yatırımcı böyle kaçıyor!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık