Ana Sayfa Ekonomi Zihni Aldırmaz: "Esnafımızın emrinde ve yanındayız"

Zihni Aldırmaz: "Esnafımızın emrinde ve yanındayız"

ESOB’a bağlı Adana Sütçüler, Yoğurtçular, Peynirciler ve Şarkütericiler Esnaf Odası Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurula misafir olarak Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da katılarak renk kattı.

Giriş Tarihi: 10 Ocak 2014 Cuma 15:03
Zihni Aldırmaz:

 

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kazım Barışık’ı makamında ziyaret etti.

Kazım Barışık ve Birlik Yönetim Kurulu üyelerinden esnafın sorunlarını dinleyen Başkan Aldırmaz, ziyaretin hemen ardından Adana Kaportacılar Odası ile Yoğurtçular Sütçüler Peynirciler ve Şarkütericiler Odası Genel Kurul Toplantısı’na katıldı.

Yoğurtçular Sütçüler Peynirciler ve Şarkütericiler Odası Genel Kurul Toplantısı’nda esnafa hitap eden Aldırmaz, kendisinin de bir sanatkar çocuğu, bir marangoz çocuğu olduğunu söyledi. Marangoz çıraklığı da yaptığını kaydeden Zihni Aldırmaz, “Bununla her zaman gurur duydum, iftihar ettim. Esnaf ve sanatkar değimiz zaman halkın; eşini, oğlunu, kızını emanet ettiği, güvendiği insan gelir aklımıza. Halkla birebir teması, iletişimi olan insanlardır. Bir sanatçı eser oluştururken sevgisini ortaya koyduğu için ürününe ruh katar. Sanatkarın ürününde ruh vardır, onun yaşam biçimi vardır” dedi.

NE MUTLU SANATKAR OLANA

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir” sözlerini de hatırlatan Zihni Aldırmaz şöyle devam etti:

“Atatürk, Sanatın ve sanatçının önemine en güzel vurguyu yapmıştır. Ne mutlu sanatkar olana, ne mutlu sanatkar çocuğu olana, ne mutlu sanatkar olarak halkımıza hizmet edenlere. Biz sanatımızın, sanatkarımızın kaybolmaması için elimizden gelen herşeyi şimdiye kadar yaptık ve bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz.”

Yoğurtçu Sütçü Peynirci ve Şarküterici Esnafının aynı çatı altında faaliyet gösterebileceği bir site isteğine değinen Aldırmaz, “İnşallah onların emeklerinin doğru kanalize edilmesi, ürünlerinin hakettiği değeri bulması için elimizden geleni yapacağız. Mobilyacılık, ayakkabıcılık ve diğer sektörler bizim jokerlerimiz. Kazım Barışık Başkanıma ve bugünkü genel kurulda divanı oluşturan isimlere çok teşekkür ediyorum. Hiç bir zaman halktan kopmadılar. Buradaki saygıdeğer başkanlarımla uyum içinde çalışıyoruz. Yolunuz açık olsun. Adaylara başarılar diliyorum. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak personel ve yönetici kadromuzla emrinizde, yanınızda olduğumuzu ifade ediyorum” diye konuştu.

BAŞKAN ÖZALP YENİDEN SEÇİLDİ

Daha sonra  seçimlere geçildi. Saat 17.00 ile sandıklar açılarak sayım yapıldı. 177 üyenin oy kullandığı seçimde mevcut Başkan Memduh Özalp’in listesi 116 oy alırken Bünyamil Yalçın’ın listesi 61 oyda kaldı. Böylece, Memduh Özalp başkanlığındaki Ramazan Özoğlu, Cengiz Şihgürlü, Esat Keçeli, Ramazan Durhasan, Osman Şahin ve Ahmet Yücel’den oluşan  yeni yönetim kurulu 4 yıllığına göreve seçilmiş oldu.  Özalp’in denetim kurulunda da Abdulsemed Kılıç, Serdar Bayatkara ve Ayhan Özdemir yer aldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İnşaat maliyetleri arttı

İnşaat maliyetleri arttı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık