Ana Sayfa Gündem ‘Samimiyet testi’ meclisi!

‘Samimiyet testi’ meclisi!

9 Kasım Pazartesi günü toplanacak olan Büyükşehir Belediye Meclisinde önemli kararlar alınacak.

Giriş Tarihi: 7 Kasım 2020 Cumartesi 10:10
‘Samimiyet testi’ meclisi!

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Kasım ayı meclis oturumları Pazartesi günü başlıyor. Belediye idaresinin gündeme aldığı maddeler arasında Millet İttifakı’na mensup belediye idaresi Cumhur İttifakının meclis üyelerini adeta samimiyet testine tutacak gündem maddelerini meclis üyelerinin huzuruna getiriyor.

BORÇLANMA GÜNDEMDE

Ekim ayı içinde Başkan Zeydan Karalar ile mecliste grupları bulunan siyasi partilerin grup başkan vekilleri borçlanma yetkisini görüşmek üzere bir araya gelerek konuyu görüşmüşlerdi. Bu görüşmede Başkan Karalar’ın 70 milyon lira borçlanma yetkisi verilmesi konusunda grup başkan vekillerine teklif getirmişti. Grup başkan vekilleri ise 20 milyon liranın yeterli olacağını beyan ederek toplantıdan ayrılmışlardı. İşte bu konu Pazartesi günü başlayacak olan meclis oturumunda yeniden gündeme getirilecek.

KARALAR ‘İYİMSERİM’ DEMİŞTİ

Yine meclis üyelerinin samimiyet testinin yapılacağını ortaya koyar gibi belediyenin arsa satışı, şirket kurulması, deniz taşıtı satımı gibi önemli konuları da gündeme alması dikkatlerden kaçmadı. Bu arada belediyenin performans bütçesi görüşülüp ilçe belediyelerinin de 2021 yılı gelir ve giderleri masaya yatırılmış olacak. Başkan Zeydan Karalar son basın toplantısında belediyedeki meclis üyelerinin mensubu bulundukları partiler ile var olan görüş ayrılıklarının ortadan kalktığını ifade ederek iyimser olduğunu söylemişti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Soner Çetin’den yeni yurt müjdesi

Soner Çetin’den yeni yurt müjdesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık