Ana Sayfa Gündem Vali Demirtaş'tan Cumhuriyet Bayramı mesajı

Vali Demirtaş'tan Cumhuriyet Bayramı mesajı

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Cumhuriyet'in ilanının 96. Yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Giriş Tarihi: 27 Ekim 2019 Pazar 11:54
Vali Demirtaş'tan Cumhuriyet Bayramı mesajı

Vali Demirtaş'ın mesajı şöyle:

Bugün büyük Türk Milleti olarak şanlı tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan Cumhuriyetimizin ilanının 96. yıl dönümünükutlamanın haklı gururunu ve sevincini yaşıyoruz. 29 Ekim 1923, hürriyetinden asla taviz vermeyenasil bir milletin küllerinden yeniden doğuşunun ispatı, milletimize pranga vurulamayacağının kanıtıdır. Bin yıldır bu coğrafyada var olan asil milletimizin, sonsuza dek bu topraklarda yaşayacağının tarihe altın harflerle yazılmasıdır.

 

Geçen yüzyılın başında Osmanlı İmparatorluğu’nun topraklarını paylaşmak amacıyla Anadolu’ya akın eden işgalci devletlerin karşısında büyük bir kararlılıkla durarak canını siper eden aziz milletimiz, gösterdiği cesaretle tarihe unutulmayacak bir destan daha hediye etmiş; kadını erkeği, yaşlısı genciyle milletimizin her bir ferdi bu destanın unutulmaz kahramanları olmuştur. İstiklal Harbi’mizin neticesinde elde ettikleri başarılarla işgalci devletlere büyük bir hezimet yaşatan milletimiz, muhteşem zaferi Cumhuriyetle taçlandırmış; 29 Ekim 1923’te Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde çağdaş ve güçlü bir ülke oluşturma yolunda en önemli adım atılmıştır.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez.” sözleri, milletimizin vatanının bütünlüğünü koruma mücadelesindeki azim ve kararlılığının dayanağıdır. Milletimize ışık tutan, yol gösteren bu düşünce, yüzyıl önce nasıl ki milletimizi Kurtuluş Savaşımızda zafere taşıyıpCumhuriyetimize hayat verdiyse, bugün de aynı zindelikle milletimizin bağrında muhafaza edilmektedir.Bunun en önemli kanıtlarından biri 15 Temmuz ihanetine milletimizin verdiği destansı karşılıktır. 15 Temmuz’da gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe girişimi karşısında milletimiz tarihten aldığı mücadele ruhuyladarbe girişimine karşı gelmiş; demokrasimize, cumhuriyetimize, istiklal ve istikbalimize sahip çıkmıştır.Bununla birlikteordumuz topraklarımızın güvenliğini sağlamak amacıyla yakın dönemde gerçekleştirdiği Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve son olarak Barış Pınarı Harekâtları da bu ruhun bir başka yansımalarıdır. Kurtuluş Savaşında yedi düveli dize getiren şanlı ordumuz, bugün de güney sınırımızınterör unsurlarından temizlemesi faaliyetlerini aynı azim ve kararlılıkla sürdürmektedir.Bilinmelidir ki ülkemize karşı yöneltilen hiçbir eleştiri ve tehdit, bizi ülkemizin huzurunun, güvenliğinin, bütünlüğünün ve istikrarının korunması kararından vazgeçirmeyecektir.

 

O sebeple karakteri bağımsızlık olan böylesine kahraman ve necip bir milletin mensubu olmaktan onur duyuyor; birlik ve beraberlik içinde geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de vatanımızı her türlü tehlikedenkorumaktan geri durmayacağımızın altını bir kez daha çizmek istiyorum.

 

Bu vesileyle başta Cumhuriyetimizin kurucusuGazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizirahmetle ve minnetle yâd ediyorum. Aziz milletimizin ve tüm Adanalı hemşehrilerimin29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Başkan Ay,

Başkan Ay, "Sağlık çalışanlarımıza minnettarız"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık