Cem Polatoğlu

BALAYI TURLARI KİŞİYE ÖZELDİR


Cem Polatoğlu
17 Mart 2014 Pazartesi 19:26

Önsöz: Telefonla balayı turu almak, içinde ne olduğunu bilmediğiniz kokteyli kafanıza dikmek gibidir. (Cem Polatoğlu)

Doğanın olmazsa-olmazı; "Ateş - Su - Toprak" turizmcinin "Deniz - Kum - Güneş"

*Yabancılar ise buna 3S derler. Yani "Sea-Sand-Sun"

Benim işim de bu;  Egzotik Adalar, Muhteşem Sahiller, Yurtdışında Evlilik, Balayı Turları v.s.

Kıbrıs'tan Hammamet'e, Agadir'den Cagliari'ye, Bora Bora'dan St.Maarten'e, Miami, Key West, Haiti, Cancun, Caracas, Rio, Lima, Durban, Dunedin, Capo Verde, Zanzibar, Dakar, Goa, Mauritius, Seyşeller, Madagaskar, Maldivler, Phuket, PhiPhi, Krabi, Koh Samui, Cebu, Sharm El Sheikh, Dubai, Perth...

Akdeniz, Karadeniz, Kızıldeniz, Arap Denizi, Hint Okyanusu, Andaman Denizi, Kuzey, Güney Atlantik ve Pasifik...

Bu Adaların, Kıtaların, Denizlerin hemen hepsinde kaldım, gezdim, gördüm, yedim, içtim, eğlendim, yüzdüm. Kısacası bölgelerin uzmanı oldum. Şimdi balayı turu veya bu bölgelerde tatil yapmak isteyenlere danışmanlık yapıyorum.

Gördüm ki, öyle kolay değilmiş deniz-kum-güneş ve balayı turu satmak. Çünkü bu tatil yıllarca anlatılacak, unutulmayacak güzel hatıralar taşımalı.Hele hayatta bir kez yapılan, telafisi olmayan balayı turu satacaksanız...

Örneğin; Aranızda vakit dar ve ekonomik olsun diye Avrupa'da Balayı geçirmek isteyenler çıkabilir. Ancak eşiniz bir arkadaş toplantısında "Balayı'nda Paris'deydik" diye böbürlenirken bir diğer arkadaşının devreye girip "Ah şekerim biz de geçen hafta sonu Paaaris'deydik" demesi balayınızı değersiz kılabilir. Halbuki fiyat ve zaman alternatif çok.

Örneğin; 5 senedir birlikte yaşayan genç bir Türk çifti bir hafta Maldivler'e balayına yollayın, kavga edip dönmezlerse ben bu işi bırakırım. Çünkü Maldivlerde her ada bir otel-her otel bir ada'dır. Ve adada yeme, içme, yatma ve denizden başka hiç bir etkinlik, animasyon, alışveriş imkanı yoktur. Tatilci haricinde insan yüzü göremezsiniz. Tek yapılabilen; "3Y" yani "yüzmek - yemek - yatmak"... Yani Claudia Schiffer'la evlensen nereye kadar? Kısaca, gazete okumak ve internet harici kendi kendine vakit geçirme alışkanlığı olmayan "aktiv" bir Türk çifti bir haftalığına Maldivlere yollarsanız "bu onların birlikte son seyahatleri olabilir". Adaya birlikte gidip ayrı uçaklarla dönen çiftlere şahidim.

Ya kıskanç bir çifti "egzotik" diye Pattaya'ya yollarsanız adamın başına ne iş gelir? Söyleyelim; Adam kel döner kel. Çünkü Pattaya'da bir erkeğe 40 kadın düşer. Ve Pattaya'da kadınlar erkeklere adeta saldırırlar. Bu durumda gelin hanım haklı olarak damadın saçını başını yolar. 

Peki, mutaassıp çifti Mykonos'a yollarsanız? Dünya'da en çok Gay çiftin balayı yaptığı ada'da mutaassıp bir çiftin huzur bulması zordur.

Yine, adı çok bilinmiş diyerek balayı çiftini Mayorka veya İbiza'ya yollarsanız, müşterileriniz adaların Almanya ve Hollanda işçileri tarafından kuşatıldığını, adanın, onların eğlence zevkine göre dizayn edildiğini görünce pişman olabilirler.

Mesleki sırlarımızı daha fazla açıklamak istemem. Ancak çiftleri, kişiliklerini, eğitim durumlarını, yetişme tarzlarını tanımadan, telefon, mail yolu veya online balayı turu satmak, içinde ne olduğunu bilmediğiniz kokteyli kafanıza dikmek gibidir.

Siz adalar hakkında araştırma yapın, kitaplar devirin ancak yine de bir bilene danışın...

Şimdiden Mutluluklar…

Sevgilerimle
"balayı danışmanınız" Saygılarımla 
Cem Polatoğlu www.andiamo.com.tr

0212 2123030 pbx Twitter https://twitter.com/baracudacem

Facebook https://www.facebook.com/cem.polatoglu.7

instagramhttp://instagram.com/baracudacem

Skypee      : baracuda
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık