Cem Polatoğlu

SEÇiM Mi? TATiL Mi?


Cem Polatoğlu
7 Ağustos 2014 Perşembe 08:54

 

Bir benim oyumla mı? Zaten sonuç belli...

Artık öyle değil.! Seçmen duyarlı. Ya tatilinden dönüyor ve oyunu kullanıyor veya ikametlerini değiştirip yazlığının bulunduğu bölgede oyunu kullanıyor. Seyahat acentaları ile tura çıkacak olanlar ise ya seçimden önce biten bir tura kaydoluyor ya da seçimden sonra başlayan bir tura.

Biz tur operatörleri de bu işi öğrendik. Gerek seçimin 1.turuna (10 Ağustos) gerek 2.turuna (24 Ağustos) gelen turlarımızı seçim tarihlerinin ya önüne çektik ya sonrasına. Bir tek "zincir uçuşları" yani tüm sene boyunca her cuma, cumartesi veya pazar çıkışlı haftalık uçaklarımızı iptal etme şansımız yok. Bu uçaklarda ki müşterilerimizin yaklaşık %20'si seçim nedeni ile tur tarihlerini ya öne çektiler ya da ötelediler. Kısaca normalde Ramazan sonrası ortalama 30.000 kişi olması gereken yurtiçi veya yurtdışı haftalık tur satışımız seçim nedeni ile 6.000'lere düştü. Ancak bunu bir kayıp olarak değil demokrasinin kazancı ve tur ötelemesi olduğunu görüyoruz.

Not: Otellerimizden demokrasiye katkı; Güneyde ki bazı otellerimiz de normalde 7 gecelik fiks otel paketleri verirler. Son gün seçim nedeni ile oteli terk eden veya bir gün sonra otele girecek müşteriler için bu uygulamayı 6 gecelemeye düşürdüler.  Duyarlı otellerimize teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
Tur Operatörleri Platform
u Dönem Sözcüsü
Cem Polatoğlu
0850 420 0000 - 0532 214 6136YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık