Hasan Hüseyin Türk

Ercan Albay ve Bülent Bölükbaşı Adanaspor’u şampiyon yapar


Hasan Hüseyin Türk
20 Mayıs 2021 Perşembe 12:23

Adanaspor son yıllarda ligin alt tarafında mücadale ediyordu ve hep küme düşme potasında yer alıyordu. Bu yıl da son haftalarda rakibini yenerek kümede kalma hakkını yeniden elde etti.

Sportif yarışmalarda her sonucu kabul eden bir spor yazarı olarak artık Adanaspor’un üst sıralara doğru bir hamle yapmasının zamanı geldi diye düşünüyorum. Turuncu-Beyazlı ekibin iyi bir iskeletinin bulunduğu ortada. Karaçiç, Donkor, Evren, Celil, Uğurcan, Ozegoviç gibi temel taşı oluşturan bireylerin halen sözleşmesi devam ediyor. Sözleşmesi sona eren oyunculardan Serdar Özkan ile anlaşılması da takım yararına olacaktır. Toros Kaplanları’nda 8 yabancı oyuncunun sözleşmesi devam ediyor. Karaçiç ile Donkor’un dışında oynayan yabancıların bu sezon katkısını maalesef göremedik. Belki uzun vadeli olarak bazı isimler düşünülebilir fakat takım gücünün oluşturulması için daha tecrübeli isimlere ihtiyaç hasıl olmuştur.

Dünya çapında yaşanan bir derbi olayını düşündüğümüz de Demirspor’un süper lige yükselmesi Adanaspor’un da mutlaka gelecek sezonda bir reaksiyon vermesini kamuoyu beklemektedir. Yıllardır Adanaspor takımının sezon başında bir teknik direktör ile anlaştığını göremedik. Bu sezon yeniden yapılanma konusunda tecrübeli bir teknik adam ile anlaşma gelecek adına etkili bir adım olarak kabul edilecektir.

Benim görüşüm teknik adam konusunda yıllardır ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Çünkü, her sezon en az 3 teknik adam ile lig noktalanıyor. Adanaspor’un formasını giymiş, takımı daha önce şampiyonluğa taşımış Ercan Albay , Bülent Bölükbaşı gibi isimlerle anlaşılması durumunda Adana kentine bir heyecan geleceği ortadadır. Kimseyle konuşmadım, kimsenin de bu konuda görüşüne ihtiyaç duymadan özgürce bunu yazma ihtiyacı hissediyorum. Adanaspor takımının menfaatlerini her zaman ön planda tutan biri olarak şayet Ercan Albay veya Bülent Bölükbaşı ile olmaz deniyorsa da kendi öz evladımız Eyüp Arın ile yola devam edilmelidir.

Bu sezon ligin 19 takımlı olacağını ve şimdilik yeni bir karar alınmadığı takdirde 4 takımın küme düşeceğini de buradan belirtmek zorundayım. TFF 1.ligi’nde her sezon sürpriz bir takım mutlaka süper lige yükselme başarısını gösteriyor. Giresun takımına sezon başında kimse şans vermiyordu ama onlarda bileklerinin hakkıyla süper lige yükselme başarısını gösterdi. Kadro olarak baktığımızda çok lüks transferleri yok ama mevcut iskelete yaptıkları tecrübeli oyuncu transferleriyle (Eren Tozlu-Caner-Sadi) sonuca gitmesini bildiler.

Sonuç olarak Adanaspor ilk işaret fişeğini Ercan Albay veya Bülent Bölükbaşı ile atarak sezona giriş yapıp, taraftar ve medya kenetlenmesini sağlar, sezon sonun da inşallah Süper Lig vizesini hep birlikte alır. Haydi Adanaspor’um, Haydi Toros Kaplan’ım o sezon bu sezon olsun, Turuncu-Beyazlı renkler şampiyonluğa ulaşsın.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık