SERAP BAŞKAN

BAK POSTACI GELMESİN!


SERAP BAŞKAN
16 Şubat 2021 Salı 08:53

Bak postacı geliyor selam veriyor
Herkes ona bakıyor merak ediyor
Çok teşekkür ederim postacı sana
Pek sevinçli haberler getirdin bana
Bugün yalnız bu kadar darılmayınız
Yarın yine gelirim hoşça kalınız

Haydi git güle güle uğurlar olsun
Ellerin dert görmesin kısmetle dolsun
Çok teşekkür ederim postacı sana
Pek sevinçli haberler getirdin bana
Bugün yalnız bu kadar darılmayınız
Yarın yine gelirim hoşça kalınız

 

Bu çocuk şarkısını belirli yaş grubundaki bir çok kesim bilir. Ve aklına geldikçe ağzında mırıldanır. Ancak son yıllarda özellikle de son dönemde bu çocuk şarkısını kimse ağzına almayı bırakın duymak bile istemiyor. Çünkü artık, yıllardır sevgi dolu aşk mektupları taşıyan veya bir çok kişiye uzaktaki eşinden dostundan sevinçli haber getiren yolları merakla beklenen postacılar ‘’pek sevinçli haberler’’ getirmez oldular.

Postacıların çantası artık mektup yerine icra tebligatları ile doldu. Postacılar icra takibi tebligatı dağıtmak için mesai yapar oldular. Bir çok kişi evlerine gelen bu icra takibi tebligatlarını almak istemiyor.Postacılar da bu icra takibi tebligatlarını ilgilisine teslim etmek üzere muhtarlıklara bırakıyorlar.

Bugün herhangi bir mahalle muhtarlığına gidin yüzlerce icra tebligatı ile karşılaşırsınız. İlgilisi tarafından alınmasını bekleyen icra takibi tebligatları arasında şirketler, çiftçileri esnaf, mühendis ve iş adamları var. Mahalle muhtarının kendisine teslim edilen evrakı 3 aya kadar bekletme süresi bulunuyor. Bir çok muhtarın bu tebligatları ‘’Belki gelir alırlar’’ diye 7-8 aya kadar bekletmesine karşın alınmıyor. Çoğu kişi ödeyecek güçleri olmadığı için bunları almıyorlar. Haksız da değiller…

Muhtarlıklarda bekleyen bu tebligatlar aslında ülke ekonomisinin ne durumda olduğunu gözler önüne seriyor.

Yani artık kimse çocuk şarkısında olduğu gibi, postacının gelip gelmediğine bakıp selam verip merak etmiyor, aksine postacının kapılarını çalmamaları için dua ediyorlar. Kalın sağlıcakla.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık