SERAP BAŞKAN

BULVAR’DA İŞYERLERİ BİRBİR KAPANIYOR


SERAP BAŞKAN
24 Mayıs 2021 Pazartesi 08:32

Adana’nın ‘’Bağdat Caddesi’’ olarak değerlendirilen ve lüks konut ve işyerlerinin olduğu, kiralık ve satılık mekânların milyon liraları aşan Çukurova ilçesi sınırları içerisindeki ‘’Turgut Özal Bulvarı’’nın durumu içler acısı.

Pandemiden öncesi mekanlarda yer bulmakta güçlük çekilen Turgut Özal Bulvarı koronavirüs salgınının ardından 2 yıldır adeta sessizliğe büründü. Özelle yeme içme sektöründeki işletmeler adeta kan ağlıyor. Bu sektördeki bazı işletmeler 15 aydır, bazıları da 9 aydır kapalı. Hoş açık olanların durumu da pek iç açıcı değil.

Hepsi de ne yapacağını şaşırmış durumda. Açıklanan destekler ise masraf ve işyerlerinin yüksek kiralarının yanında oldukça yetersiz kalıyor. Hal böyle olunca ister istemez bir çok işletme bir biri ardına kepenk indirmeye başladı.

Bulvarı baştan aşağı şöyle bir yaya olarak gezin yazdıklarıma hak vereceksiniz. Adana’nın meşhur bulvarında işler hiçte iyi gitmiyor. Bir çok işletmede ‘’Devren kiralık’’ veya ‘’devren satılık’’ yazıları asılı durumda. Bur ortamda kime nasıl devredilecekse oda ayrı bir durum.

Pandemi öncesinde özellikle bu dönemde akşam saatlerinde oldukça kalabalık olan Turgut Özal Bulvarı’nın eski günlerinden eser yok. Sanki hayalet bulvar olmuş durumda. Herkes işlerin açılabilmesi için salgının bir an önce sona erip yasakların tamamen sonlanmasını adeta dört gözle bekliyor.

İnşallah her şey gönüllerine göre göre olur. İyi haftalar.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık