Özcan Aladağ

KOCAİSPİR VE ÇETİN’İ NİÇİN KUTLUYORUM?


Özcan Aladağ
29 Temmuz 2020 Çarşamba 08:40

Çok önemli bulduğum konudur ‘komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ ilkesi. Varlığı olanın imkânı olmayanın yanında olması gerekir. Kendi imkânlarıma göre bunu yerine getirmeye çalışan bir kişi olarak etrafımdaki gelişmeleri de bu anlamda önemsiyorum.

Yazıma başlık olarak ‘Kocaispir ve Çetin’i niçin kutluyorum?’ ifadesini seçmemin temel sebebi de ‘yardım elini uzatan’ yapılarıydı.

Sayın Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Kocaispir Bey, yetimleri unutmadı. Onların yanında oldu. Bayrama yeni kıyafetleriyle girmelerini sağladı. Cenabı Allah kendisinden binlerce kez razı olsun. Bir yetimi unutmamak kadar güzel ne olabilir ki…

Peygamberimizin de bir yetim olduğunu düşünerek hareket eden onlara karşı kendisini sorumlu hissederek yanlarında olan Sayın Kocaispir’i ve kıymetli eşlerini de bu anlamda tebrik ediyorum.

Bir diğer tebrik ettiğim isim var ki o da Çukurova Belediye Başkanı Sayın Soner Çetin Bey. Soner Beyde Ocak ayında aşırı yağışlarda evleri kullanılamaz hale gelen ve yıkılan Hatun-Ali Tik çiftine o dönemde bir söz vermişti. Evlerini yaptırma sözüydü bu.

Kurban Bayramı öncesinde çifte bayram yaşatmak adına Tik Ailesi’nin sevincini paylaştı ve verdikleri sözün yerini getirilmesi ile yeni evlerini hediye etti. Cenabı Allah’ta Sayın Soner Çetin’den razı olsun.

Diğer belediye başkanlarımızda yerel imkânlar ile bu tür yardımları yapıyorlar elbette. Yakın zamanda bu iki örneğin gerçekleşmesi ile ben Sayın Kocaispir ve Sayın Çetin’i tebrik etmek ihtiyacı duydum.

Halkından aldıkları sorumluluk ile görevlerini yerine getirmeye çalışan isimlerin bu uygulamalarını seçmenleri de görerek takdirle karşılıyor.

Sayın Kocaispir’in AK Parti içinde haklı yükseliş göstererek geleceğin ‘Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’ olarak şimdiden taltif ediliyor olması tesadüf değil elbette.

Yine Sayın Soner Çetin Beyin CHP içinde ‘hakkı bir şekilde teslim edilmek zorunda’ diye nitelendirilip hizmetleriyle de ‘Büyükşehir Belediye Başkanlığına namzet’ olarak taltif edilmesi tıpkı Kocaispir gibi tesadüf değil.

Ben her iki belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Yetimin yanında oldunuz. Gariplerin elinden tuttunuz. Allah’tan sizlerden razı olsun.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık