Özcan Aladağ

NEREDEN NEREYE GELDİ SEYFETTİN BEY


Özcan Aladağ
7 Eylül 2015 Pazartesi 10:08

 

Kıskanıyor değiliz. Allah daha çok versin.

MHP’nin Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz’ın bugün siyaseten geldiği noktayı görünce ‘Nereden nereye!’ demek ihtiyacı hissettim.

Bu ihtiyacı da neden hissettiğimi sizlere buradan izah edince sanırım hak vereceksiniz bana.

Kanal A Televizyonu’nda siyaset programı yapıyoruz.

Adana’nın en fazla izlenen programında yer alıyoruz. O tarihte Ak Parti’nin Adana Milletvekili adayı 4.sıra adayı olarak karşımızda Fatoş Zopçuk Hanım yer alıyor.

Biz de programda listeleri değerlendirip seçimle ilgili çalışmalardan söz ediyoruz.

Sıra bana gelip konuyu değerlendirmeye başlayınca Fatoş Zopçuk Hanımın Ak Parti adayı olarak siyaseten bir yerlere talip olabileceğini ancak Ak Parti adayına siyaseten destek vermek adına o tarihte Orman Bölge Müdürü olan Seyfettin Yılmaz’ın Orman Müdürlüğü’ne ait araçları bir şekilde serbest bırakarak dağ, taş Ak Parti’ye çalışıyor olmasının da doğru olmadığını, Yılmaz’ın bir bürokrat olarak buna izin vermesinin ve kendisinin de Zopçuk Hanıma çalışmasının doğru olmadığı yorumunda bulundum.

Program sona erdi, cep telefonumu açtığımda o tarihte aynı yönetimde yer aldığım ÇGC Başkanı Cafer Esendemir’in beni aradığının mesajını aldım.

Cafer Esendemir’i aradığımda Orman Müdürlüğü’nün Fuzuli Caddesi üzerindeki bölge müdürlüğünün terasındaki kafede okey oynadıklarını ve programdan çıkarak oraya gelmemi istedi.

Yanımdaki gazeteci bir başka programa katılan arkadaş ile birlikte Orman Bölge Müdürlüğü’nün terasına çıktık.

Okey masasında konu açılıp benim canlı yayında yaptığım yorum masaya yatırıldı.
Seyfettin Yılmaz’ın bu eleştirilere olan tepkisini görünce rahatsız olup ‘gerekli yanıtı’ vererek tesisten ayrıldım.

Seyfettin Yılmaz, Fatoş Zopçuk’un Ak Parti’den milletvekili adayı olmasının kimseyi rahatsız etmemesi gerektiğini, Fatoş Hanım ve ailesi ile kendi ailesinin de ailecek görüştüklerini, Fatoş Hanımın eşinin kendisinin mesai arkadaşı olduğunu, onu desteklemekten de zul duymadığını belirtti.

Ben de makamda bulunduğu sırada bunu yapmasının ve bunları söylemesinin doğru olmadığını ve eleştiriminde bu anlamda olduğunu belirterek Seyfettin Yılmaz Beye gerekli yanıtı vermiştim.

İşte o desteklediği Sayın Fatoş Zopçuk Hanım daha sonra Seyfettin Yılmaz’ın müdürlük koltuğundan alınmasına neden oldu ve Yılmaz’ın ASKİ ve MHP saflarına yönelmesi bundan sonra başladı.

Ve bugün Sayın Yılmaz iki dönemdir Adana Milletvekili ve aynı zamanda MHP’nin İdari Amiri.

Hayırlı ve uğurlu olsun.

Bir dönem Ak Parti adayına destek vermekten gurur duyduğu günlerden bugün Ak Parti’ye olmadık sözler eden duruma gelince Sayın Yılmaz, bunu bir hatırlatalım istedim.

Balık hafızalı olmayan gazeteci olarak bunu izah etme ihtiyacı duydum.

Unutulmasın, Sayın Yılmaz 3.dönem için milletin vekili olmaya aday!

Nereden nereye!

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık