Özcan Aladağ

SAMET HOCA KAOSU


Özcan Aladağ
31 Ağustos 2021 Salı 08:41

Adana Demirspor’un hocası Samet Aybaba görevini ani bir kararla bıraktı. Aybaba’nın bu kararı şok etkisi yarattı.
Aslında takım içinde yaşanan sıkıntıların duyumları geliyordu. Aybaba ile ilgili ‘istifa edebilir’ deniliyordu. Ve beklenen oldu.
Samet Aybaba, ayrılığının ardından yaptığı açıklamada “Süper Lig tecrübesi olan oyuncular transfer edilmedi. Böyle bir şey olamaz. Balotelli'yi oynatıyorum, neden oynatıyorsun diye karışıyorlar. Oynatmıyorum, bu kez neden oynamıyor diye karışıyorlar. Her şeye karışmaya kalkanlar var. Ortam bizim çalışmamıza elverişli halden çıktı. Başarılar diliyorum. Taraftar hep kalbimizde olacak" ifadelerini kullandı.
Aslında Aybaba’nın açıklaması her şeyi özetliyordu. Hocaya takımda hocalık yaptırmama noktasına gelinir ise hoca da görevini bırakır ve ‘Çok iyi biliyorsunuz madem buyurun siz hocalık yapın’ der.
Samet Aybaba’nın yerine getirilecek isime karışmayacaklar mı? Yapılan bu transferler ile ligde başarıyı yakalayacaklar mı? Alın size onlarca soru…
Samet Aybaba kendi bıraktı veya bıraktırıldı diyelim. Hiç değişmiyor. En nihayetinde Samet Aybaba’nın işine karışmak demek, takımda kim ise bu işe karışanlar onların isteklerinin yerine gelmemesi halinde hocanın da elinin kolunun bağlanması demektir.
Samet Aybaba buna tahammül edemedi. Yıllar sonra takımı Süper Lige taşıyan Aybaba, görevini bıraktı.
Yabancı bir hocayı takımın başına getirmeyi düşünüyorlar. Belki de bu yazının yayınlandığı saatlerde bu yabancı hoca takıma gelerek görevine başlar. Samet Aybaba’yı göndermeden önce bunun alt yapısı hazırlanmıştır. Görüşülmüştür diye düşünüyorum.
Lige yeni çıkan bir takım Adana Demirspor. 3 maçta 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet almış. Mağlubiyeti de Fenerbahçe karşısında hem de iyi futbol oynayarak almış. Bunu başarısızlık olarak nitelendiren yönetimi asıl sorgulamak lazım. Çok doğru iş yapıp yapmadıklarını buyurun birlikte sorgulayalım.
Hocanın işine karışan Murat Sancak mı? Teknik heyet mi? Yönetim kurulunda görev alan kişiler mi? Bu sorulara Murat Sancak’ın ve yönetiminin yanıt vermesi gerekiyor. En azından “Kol kırılır yen içinde kalır” ifadesinin arkasına sığınmadan kamuoyunu ve taraftarları rahatlatmak adına bütün hakikatlerin ortaya konulması gerekir.
Murat Sancak ve yönetiminin Samet Aybaba olayından sonra taraftarlar ve Adana kamuoyu önünde sempatisini yitirmeye başladığını da maalesef görüyorum, tespit ediyorum. Bu tavır devam ederse zamanla daha da çok antipati oluşur. Benden söylemesi.
Elbette Murat Sancak ve yönetim kurulu üyeleri takımın başarısız olmasını istemezler. Bu kadar yatırım yapılmış ve para harcanmış. Başarıyı onlarda özler, bekler. Süper Lige takımı çıkaran Samet Aybaba değil mi? O tarihte hocanın işine karışılıyor muydu? Bence dün ile bugünün de netleştirilmesi gerekiyor.
Kaosu yönetmek zordur. Adana Demirspor şimdi bu sıkıntıya düştü. Zaman kaybetmeden de bu sıkıntının çözülmesi gerekiyor. Demirspor yönetiminden de bu konuda açıklama yapılarak hakikatlerin ortaya konulmasını bekliyoruz.
Takıma yazık etmeyin lütfen…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık