Özcan Aladağ

ARIKAN POLİTİKA YAPMIŞ


Özcan Aladağ
19 Ocak 2014 Pazar 19:44

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak CHP'nin Genel Merkezi tarafından ismi açıklanan Yıldıray Arıkan, Çukurova adayı Soner Çetin ile Yüreğir adayı Orhan Bayram ile seçim kazanmanın zorluğunu dile getirip bunu da genel başkana aktarma ihtiyacı duyduğunu partinin içindeki tüm insanlar biliyor ve yüksek sesle konuşuyor.
Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Yıldıray Arıkan, eğer elinde bir imkân olsa bu adayların değişmesini ister, arzu eder. Kaldı ki bu arzusunu genel başkana da iletti.
Hal böyle iken Yıldıray Arıkan daha sonra yaptığı açıklamada adaylardan memnun olduğunu söylemek zorunda kaldı.
Bir adet politika yaptı.
Gönlünden geçen ile dilinden dökülenler arasındaki farkı bildiği halde, bir adet politika yaptı...
Ne de olsa politikacı.
Yıldıray Arıkan, "Adaylarımızla ilgili kesinlikle bir sıkıntım yok. Burada parti bütünlüğü önemli. Tüm arkadaşlarımız partimizin başarısı için çalışacak" şeklinde konuşuyor.
Büyükşehir Belediye Başkan adaylığının kendisi için sürpriz olup olmadığının sorulması üzerine de konuşan Arıkan, "Halkın sevgisini kazanan bir başkan olarak Büyükşehir'in bana tevdi edileceğini düşündüm. Partimiz böyle uygun gördü. Büyükşehir'i ve diğer ilçe belediyelerini kazanma konusunda iddialıyız. Çalışmalarımıza en kısa zamanda başlayacağız" ifadelerini kullanıyor.
En kısa zamanda çalışmalarına başlayacaklar. Kısmet olur ise...
Seyhan'a hizmet binası yaptırıp içinde oturmak nasip olmayan Arıkan, Çukurova'ya bu kez başkan olunca hizmet binası yaptırdı. Onda da oturma nasip olmadı.
Sıra Büyükşehir'e yaptırmada.
Büyükşehir'e de hizmet binası yaptıracağını söylüyor Arıkan. Demek ki gelecek dönemden sonra Milletvekili adayı ve bu kez meclise gidecek. Bu şans olduğu sürece meclise gider mi? Gider...
Yeni bir meclis yaptırma imkânı olmadığına göre son durak TBMM olur...
Arıkan, Adana Büyükşehir Belediyesi hizmet binasının Adana'ya ve Adanalı'ya yakışmadığını söyledi. Yıldıray Arıkan, "Seçimlerde parti olarak tüm belediyelerde iddialıyız. Seyhan ve Çukurova'da olduğu gibi Büyükşehir Belediye Başkanlığım döneminde de Adana'ya yakışır bir hizmet binası yapacağım. Büyükşehir'de ilk işim belediye hizmet binası için proje yarışması açmak olacak. Şehrin ortasında otoparkı olmayan bir binada hizmet verilemez" diyor.
Sen önce bir belediyeyi kazan Sayın Başkan, gerisi kolay...
Bu tablo ile de işiniz çok zor. Bunu siz de biliyorsunuz. Lakin politika gereği her doğruyu her yerde söyleme imkânınız yok.
Biz de sizin açıklamalarınızı böyle kabul ediyoruz...


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık